Několik tipů, jak vybrat dárek pro babičku a dědečka

Date:

Copak asi letos vyberete pro své prarodiče a rodiče? Víme, jak toto každoroční dilema vyřešit. Zjistěte, jaké zásady Vám pomohou vybrat ten nejlepší dárek.

U babiček je velkou výhodou, že jsou většinou aktivnější než dědečkové. Proto se nenechte odbýt tím, když Vám řeknou, že nic nechtějí, ani nepotřebují. Čím jí letos můžete udělat radost?

 • Pokud je babička vášnivá čtenářka, potěšíte ji členstvím v klubu čtenářů a rovnou i dárkovým poukazem, za který si bude moci nakoupit první várku knih ve slevě.
 • Radost jí určitě uděláte také masáží nebo vstupem do solné jeskyně.
 • Ráda o sebe pečuje? Proč jí tedy nedat poukaz ke kadeřníkovi nebo ke kosmetičce. Babičku parádnici potěšíte i voucherem do oblíbeného obchodu s oblečením. Na novou kabelku nebo kabát totiž není nikdy ve skříni málo místa!
 • Skvělé kuchařky potěšíte například knihou o vaření (babičky jsou přeci jen stará škola a na internet tolik nechodí), degustačním menu v restauraci nebo novou pekárnou, ve které si snadno připraví domácí chléb.
 • Roztomilé jsou také dárky s věnováním, například trička nebo plecháčky s veselými nápisy.
 • Nezapomínejte na to, že babička musí posilovat imunitu. Praktické jsou proto různé doplňky stravy, multivitaminy, multiminerály, ale třeba i kloubní výživa, která pečuje o pohybový aparát.
 • Babičky rády jezdí na výlety. Potěšte ji víkendovým pobytem v lázních nebo poblíž nějakého pěkného zámku ve vinařské oblasti. Nemusí jezdit nikam daleko, i v Česku se najde spousta krásných míst.
 • Nezapomeňte na kouzlo vlastnoručně vyrobených dárků. Tím mohou babičku překvapit zejména vnoučata. Ale klidně i Vy! Pokud rádi děláte například pečené čaje nebo pěkné dekorace do domácnosti, obdarujte je tím. Dárek, který jste sami vyrobili a je skutečně od srdce, jim udělá opravdu velkou radost.

Dárek pro dědečka může být trochu větší oříšek. Muži se málokdy svěří s tím, jaké mají záliby. A na otázku, co by si přáli, vždy říkají, že neví. Nebo že nic nechtějí. Naštěstí pro Vás máme hned několik nápadů, jak mu můžete o Vánocích udělat radost.

 • Každý děda je tak trochu kutil. Pokud rád něco vytváří, spravuje, nebo má dokonce svou vlastní dílnu či garáž, kam si chodí „odpočinout“, potěšte ho dárkem, který využije při svém hobby. Kupte například novou sadu nářadí nebo příslušenství do dílny. Také nové montérky udělají radost.
 • Vsaďte na nadčasové doplňky – kravatu, peněženku, opasek nebo pohodlné denní a noční prádlo. I obyčejné ponožky udělají radost. Protože těch je přeci vždy nedostatek.
 • V případě, že rád čte, tak to máte jednoduché. Pořiďte mu poukaz do knihkupectví nebo antikvariátu. Pokud byste ale rádi darovali něco konkrétního, ilustrované knihy s historickými fotografiemi jsou moc pěkný dárek.
 • Fotografie vnoučat v pěkném rámečku přinese dědečkovi radost pokaždé, když se na ně podívá. Sáhněte po moderní variantě, digitálním fotorámečku. Ten umožňuje nahrát více fotografií najednou, a tak bude mít po ruce vždy své nejoblíbenější vzpomínky. A co je ještě lepší – zkuste dekorační polštáře s vlastní fotkou!
 • Pokud Váš dědeček rád sportuje, pořiďte mu permanentku do oblíbeného sportovního centra či do bazénu.
 • Pro vášnivé zahradníky zaplaťte předplatné zahradnického časopisu. Nebo pořiďte zahradnické vybavení, polohovatelnou stoličku na plení či nový klobouček proti sluníčku.
 • Nezapomeňte na jeho zdraví. Pořiďte mu vitamíny přímo pro seniory, ve kterých je vše, co starší člověk potřebuje pro aktivní život.
 • Je dědeček kulturně založený? Kupte mu společně s babičkou lístky do divadla nebo do kina, ať si spolu vyrazí jako za mladých let.
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...