Onemocnění štítné žlázy lze řešit pomocí celostní medicíny

Date:

Onemocnění štítné žlázy se u současné populace řadí k poměrně častým problémům. Přečtěte si, jak se může z pohledu celostní medicíny projevovat a jak jej lze řešit.

Častěji se objevuje u žen

Onemocnění štítné žlázy se společně s cukrovkou řadí k nejčastějším poruchám žláz s vnitřní sekrecí. Pravděpodobnost tohoto onemocnění je přitom čtyřikrát vyšší u žen než u mužů.

Pravdou také zůstává, že toto onemocnění má v některých případech tendenci se tvořit i desítky let. Problémy se štítnou žlázou z pohledu celostní medicíny bývají spojovány s tím, že k sobě člověk zaujme příliš kritický a perfekcionistický přístup. Ten s sebou přináší negativní náboj a tělo následně na tuto skutečnost reaguje spuštěním nejrůznějších autoimunitních onemocnění.

Jak se onemocnění štítné žlázy projevuje

Nejčastěji se v tomto ohledu lze setkat buď s hyperfunkcí, nebo hypofunkcí štítné žlázy. S každým problémem se přitom pojí trochu jiné příznaky. 

Hypofunkce štítné žlázy se projevuje tak, že tělo funguje zpomaleně. U pacienta lze zaznamenat zejména únavu, pocit chladu, přibývání na váze nebo poruchy paměti. U žen se objevuje také silnější menstruační krvácení a prodloužení intervalů v jejich cyklu.

Oproti tomu hyperfunkce štítné žlázy má příznaky zcela opačné. Pacienti si mohou stěžovat například na zrychlený tep, celkovou podrážděnost a nervozitu. Objevují se také pocity horka, svalová slabost či padání vlasů. Ženy poté pozorují slabší menstruační krvácení a kratší interval.

S onemocněním štítné žlázy

Celostní medicína při onemocnění štítné žlázy bývá poměrně účinným řešením. Samotná léčba však trvá poměrně dlouho a vyžaduje komplexní přístup k sobě samému, druhým i životu. Jakmile však člověk vyrovná své vnitřní nastavení, změní jej směrem k vyšším vibracím. 

Více informací ze světa celostní a čínské medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...