Barvy letošního jara – jaké jsou trendy pro rok 2023?

Date:

Jaro je oficiálně tady. S příchodem nové sezony je vždy dobré doma provést po dlouhé zimě jarní úklid a celý interiér tak nějak celkově provzdušnit. To vám zároveň poskytne perfektní prostor pro osvěžení interiéru novými doplňky. Jak na to a hlavně které barvy jsou hlavními trendy roku 2023 jsme pro vás sepsali v dnešním článku.

Odlehčete svému domovu a přivítejte jaro

Dlouhé zimní večery jsou pryč a je proto na čase osvěžit interiér domova jarními dekoracemi. Ne nadarmo se říká, že prostředí, kterým jsme na každodenní bázi obklopeni, má přímý vliv i na naše duševní zdraví. Aby tak byl přechod ze zimou potemnělých dní co nejjednodušší, doporučujeme zamyslet se nad doplňky a zejména barvami, které vám vrátí život do žil.

Kožešiny, huňaté deky a svíčky s vánočním či zimním nádechem doporučujeme schovat do skříně. S prvními rozkvetlými stromy naopak zapřemýšlejte například nad pořízením difuzérů se svěží, květinovou vůní. Dalšími skvělými životabudiči do každého interiéru jsou dekorativní polštáře v trendy jarních barvách – růžové, oranžové, žluté, zelené nebo světle fialové. To platí i pro výběr nového ložního prádla, u kterého nešlápnete vedle, když zároveň půjdete po květovaných motivech. V neposlední řadě pak celý dojem skvěle podtrhnete barevnými doplňky, jako jsou skleněné vázy, sklenice apod.

Digital Lavender nebo Viva Magenta – trendy barvy letoška

Svět módy ovládl v rámci jarních kolekcí pro rok 2023 unikátní odstín fialové – takzvaná Digital Lavender. Světlý odstín levandulově fialové evokuje dvě velice pozitivní emoce – radost a klid. Tyto na první pohled kontrastní emoce spolu naopak vytváří skvělou harmonii a barva tak skvěle cílí na zákazníky marketingových sdělení, která jsou laděná do této barvy. V interiéru se Digital Lavender skvěle hodí pro ozdobné závěsy, ložní prádlo, dekorační doplňky jako jsou svícny a vázy, případně nejrůznější originální designové kousky – například koberečky nebo křesla. Něco nám říká, že pastelové barvy zkrátka z módy jen tak nevyjdou.

Pokud jste naopak příznivci sytějších a živějších barev, pak vám udělá radost oficiální barva roku 2023 – Viva Magenta. Tento odstín inspirovaný karmínem je odvážný, elektrizující a pulzuje energií. Ve světě interiérů takový originální kousek v barvě Viva Magenta vdechne život každému domovu. Tato zářivě růžová skvěle vynikne například na sametových pohovkách, lakovaných kouscích nábytku, případně dekoračních polštářích a jiných doplňcích.

Kreativitě se přeci jen meze nekladou a tak pokud narazíte na lákavý kousek ve veselé jarní barvě, neváhejte po něm skočit. A ačkoliv se módní trendy mění s každou sezonou, nutno říct, že tyto dvě barvy jsou opravdu nadčasové. Nadechněte se tak společně s celým vaším domovem a užívejte si toto kouzelné rozkvetlé období plnými doušky.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...