Elektrický kráječ je dokonalý pomocník. Už jej máte doma nebo ve svých potravinách?

Date:

Velcí i malí pomocníci, kteří nám umí usnadnit práci, mají v domácnosti, potravinách či v restauracích velké zastoupení. K nim bezpochyby patří také elektrický kráječ. Ten využíváme například na pečivo, oblíbený jamón nebo na jiné uzeniny. Jak vybrat správný stroj, který vám z plátku šunky či sýru neudělá zarážku do dveří? V několika málo krocích vám to poradíme. V případě, že se chystáte na nákup kráječe, určitě nám věnujte chvilku pozornosti.

Správný výběr kráječe

Technické parametry, které kráječ nabízí, berte v úvahu. Jeho vlastnosti rozhodují o tom, co na něm budete krájet. Bude to pouze chléb, měkké a tvrdé uzeniny? Jedná se tedy o velký rozdíl. Na chléb stačí málo výkonný kráječ, ale na tvrdé uzeniny, také šunky, bude potřeba zvolit silnější stroj. Při výběru je tedy vhodné se zaměřit na příkon kráječe. Ten se pohybuje od 0,195 do 0,550kW a více. Jistě vás také bude zajímat cena. Zajisté je dobré, abyste se za každou cenu nedívali po tom nejlevnějším modelu na trhu.

S levnou variantou jistě budete spokojeni, ale v restauraci či provozovnách, potravinách a jinde, bude bezpochyby potřeb silnější kráječ. Profesionální stroje se pohybují od 15 tisíc až po několik desítek či stovek tisíc. Příklad toho jsou stroje Berkel, které jsou nejen skvělé svou funkcí, ale také estetickým vzhledem. Dále bude vhodné dívat se na materiál, který byl při výrobě kráječe použit. Ty plastové s kovovými čepelimi budou vhodné do domácnosti. Pokud však ale chcete stroj, který bude stabilní a vydrží pravidelné a časté používání, pak volte celokovový. Čepel by měla být nejlépe z nerezové oceli.   

Nejen na příkon, ale také se dívejte na bezpečnostní prvky proti pořezání a na šířku řezu. Mnoho strojů nabízí různé šíře. Například zmíněný Berkel nabízí šířku řezu od nula do dvaceti milimetrů. Precizní řez je tedy velmi důležitý, a to nejen kvůli vzhledu, ale i chuti.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...