Jak neztratit ženskost v mužském pracovním kolektivu

Date:

Pokud jste ženou pracující v mužském kolektivu, asi už jste se setkala s některými nepříjemnostmi a překážkami, které to obnáší. Prosadit se v zaměstnání, ale nebýt přitom za nesnesitelnou dračici, být slyšet, ale nepřehánět to a hlavně – zachovat si zároveň svou ženskou jemnost a eleganci alespoň do určité míry. To je skutečně oříšek. Proto pro dámy přinášíme krátký návod na to, jak se neztratit v záplavě obleků či montérek.

Držte se zpět a pozorujte situaci

V první chvíli je dobré postupně zjišťovat, na čem jste. Některý kolektiv bude agresivnější, jiný pohodovější a s množstvím velmi nápomocných kolegů – záleží na typu pracovní pozice a prostředí. V každém případě se velmi rychle dozvíte, zda jste spíše přehlížená nebo naopak středem pozornosti, podceňovaná anebo spíš příjemcem galantního a milého chování. Není přitom dobré chodit do práce s předpojatostí, soustřeďte se na reálnou dynamiku pracovního místa.

Využijte své ženské přednosti

Ne, nemyslíme tím váš příjemný vzhled, ale vlastnosti a schopnosti typické pro ženy. Určitě se nějaké najdou i u vás – třeba máte skvělý estetický cit, dobrou intuici, umíte si naklonit naštvaného klienta anebo máte krásný rukopis – může to být prakticky cokoli. Pokud o něčem takovém víte, zkuste to co nejvíce ukázat a „prodat“ na vašem pracovišti, je dost možné, že tím mezi kolegy v hodnocení vyniknete a doplníte jejich mužskou energii.

Vypořádejte se s nezdvořáky

Dá se očekávat, že pokud míříte do vysloveně mužského oboru (anebo tam již jste), nejspíš se setkáte s typy, které tam ženy prostě nechtějí anebo je berou jako snadný terč pro nevhodné poznámky. Neslušnost či vulgaritu neoplácejte, zachovejte si tvář a v klidu odpovězte něčím vtipným, dávajícím najevo, že dotyčnému nevěnujete ani deset procent své pozornosti a energie. Neživte tyto tendence emocionálními reakcemi a uvidíte, že to brzy přestane být pro druhou stranu zábavné.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...