Jsou lepší volbou klasické záclony, nebo spíše žaluzie?

Date:

Každý z nás touží po špičkově vybavené domácnosti, v níž nás nebudou rušit žádné sebemenší nedostatky. Jedině v takovém případě si totiž můžeme dopřát maximální psychický relax, který je nezbytností po těžkém dni v práci. Častým kamenem úrazu jsou okna a jejich vybavení, s nimiž si mnoho lidí neví rady. Na co si dát pozor?

Mnoho možností

Mezi nejzákladnější typy zakrytí oken patří záclony, závěsy a samozřejmě i žaluzie. Jejich účelem je nejen oddělení interiérů od světa venku, což je alfou i omegou pro vaši mysl a klid, ale i dosažení co největšího soukromí. Pravděpodobně nikdo z nás nechce, aby se na nás dívaly zvědavé oči kolemjdoucích či sousedů z protějšího domu.

Závěsy a záclony se od sebe liší samotným vzhledem i krycími vlastnostmi. Nezapomínejte na fakt, že jakmile se venkovní prostory zahalí do tmy a vy rozsvítíte ve vašem domově světla, jde skrz klasické záclony bez problémů vidět, co uvnitř provádíte. Z toho důvodu byste měli v nočních hodinách vsadit spíše na první zmíněnou kategorii.

Nejnovější trendy

Záclony, nebo žaluzie? Mnoho lidí by mohlo poznamenat, že první varianta již dávno vyšla z módy, což rozhodně není žádná pravda. Ba právě naopak. Moderní produkty disponují celou řadou benefitů (snadná výměna, pocit útulnosti a dekorativnost) a krásných designů, z nichž si vybere i ten nejnáročnější jedinec.

Výhodou žaluzií je schopnost odrážet venkovní teplo, a tak si v létě dopřejete větší komfort, přičemž v zimě zase naopak pomáhají udržet ideální teplotu v interiérech. Za zmínku stojí i snadná regulace světla a robustní konstrukce. Pokud si nevíte rady s ideální volbou pro vaše konkrétní účely, navštivte internetové stránky pod vloženými odkazy, přečtěte si šikovné články a získáte spoustu neotřelých nápadů i inspirace.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...