Knihovna je pro vášnivé čtenáře nutností

Date:

Najít si chvilku klidu jenom sami pro sebe otevřít knížku a přesunout se do světa fantazie je pro mnoho z nás stálé skvělým odpočinkem. Abychom mohli své oblíbené knihy mít stále po ruce, potřebujeme je mít kam uložit. Na co se zaměřit při výběru knihovny?

Knihy nám většinou spíše přibývají, než ubývají i přesto, že moderní technologie umožňují mít knihy online a využívat čtečky nebo tablety, což výrazně šetří prostor, stále mnoho lidí preferuje papírové klasické knihy. Možnost vzít knížku do ruky, otáčet stránky a cítit vůni papíru žádná online technologie nenahradí. Pro knihovnu bychom tak měli vymezit dostatek prostoru, a především počítat i s knihami, které si koupíme v budoucnu. Ideální je knihovna z masivu, protože knihy něco váží a je potřeba, aby knihovna byla skutečně bytelná a odolná a bez problémů zvládla i vyšší zátěž. U masivního nábytku nehrozí zlomení polic nebo jiná nepříjemnost, protože je robustní a vyrobený stoprocentně ze dřeva. Nesmíme však zapomenout knihovnu přikotvit ke zdi, případně stropu, a to zvlášť, pokud máme v domácnosti také malé děti.

Velikost knihovny musíme samozřejmě uzpůsobit prostoru, který máme k dispozici, ale pokud si můžeme opravdu vybrat takovou. Jaká splňuje naše představy, je dobré si předem spočítat alespoň orientační rozměry. Na jednu knihu se obecně počítá šířka 3 cm, a pokud ji vynásobíme počtem svých knih a připočteme nějaké místo na knihy budoucí, získáme minimální celkovou délku polic, kterou potřebujeme. Jestliže máme méně místa, můžeme pak prostor doplnit například policemi z masivu, na které lze také umístit knihy a zároveň sladí celý interiér.

Knihovna většinou bývá dominantou místnosti, její umístění bychom ale měli dopředu dobře promyslet. Před ní je potřeba nechat alespoň 60 cm místa, abychom se ke knihám dobře dostali a mohli s nimi také manipulovat.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...