Neztrácejte mládí na vysoké, která není podle vašich představ

Date:

Trefit se na první pokus do studia vysoké školy, které vás nadchne a určí celoživotní kariéru, se povede jen v malém procentu případů. Proto nemějte výčitky, pokud se vám v prvním ročníku na vysoké škole nelíbí a cítíte, že to zkrátka není to pravé ořechové.

Je lepší si to uvědomit dříve a neztrácet drahocenné měsíce na škole, která není podle vašich představ. Už na jaře si můžete podat další přihlášky! Co ale dělat do té doby a po celý druhý semestr? A slyšeli jste už o pomaturitním studiu jazyka?

Pokud nechcete plýtvat časem a místo toho se učit něco opravdu užitečného, uvažujte o pomaturitním kurzu angličtiny. Jak funguje? Do kdy se přihlásit, abyste mohli nastoupit do druhého semestru? Na to vše vám odpoví tento článek.

Nejintenzivnější studium angličtiny na trhu

Angličtina je v dnešní době nezbytným nástrojem pro pohyb ve světě. Ať už jedete na dovolenou, na studijní pobyt, rozhodnete se do zahraničí odstěhovat, nebo se zkrátka jen pohybujete na internetu. Pokud máte v angličtině mezery a opravdu s tím chcete něco dělat, jen tak nějaký kurz jednou týdne po večerech vás bohužel nespasí.

Pomaturitní studium angličtiny je to nejintenzivnější jazykové učení, na které můžete narazit. Učíte se každý všední den 4 vyučovací hodiny. Berete to komplexně – od gramatiky, přes poslechy a slohovky, až po konverzaci. Ale tam to nekončí, učit se jazyk znamená i ho prožívat. Budete chodit na výstavy, na ochutnávky tradičních jídel nebo na výlety.

Status studenta v druhém pololetí

Pomaturitní studium není jen tak nějaký kurz jazyka. Svým studentům totiž poskytuje nárok na status studenta, díky kterému můžete využívat všech výhod, které studentský život nabízí – státní sociální podporu, úlevy na daních, zdravotní pojištění nebo zlevněné jízdné.

Je však potřeba myslet na pravidla, která status studenta má. Máte na něj totiž nárok jenom tehdy, pokud jste maturovali ve stejném kalendářním roce, ve kterém do pomaturitního studia nastupujete. Je proto potřeba přihlásit se ještě během prosince! Pokud už teď víte, že tahle vejška není pro vás, na nic nečekejte.

Proč je pomaturitní studium angličtiny dobrý nápad

Pokud vám výše jmenované důvody nestačily, možná vás přesvědčí následující řádky. Vedle perfektní znalosti jazyka a udržení statusu studenta jsou tu i další výhody. V Jazykové škole PELICAN získáte ke studiu ještě jeden jazyk navíc. Jak?

Jednou týdně máte zdarma 90 minut druhého jazyka podle vašeho výběru. Vybírat můžete zpravidla z němčiny, španělštiny, ruštiny, francouzštiny ale třeba i japonštiny! Do kurzu si můžete přivézt i někoho s sebou – přítele, přítelkyni, maminku nebo tatínka, bráchu nebo ségru, kohokoliv.

Pokud vám první semestr na vysoké škole nevyšel, nevěšte hlavu a pusťte se do studia angličtiny třeba v Jazykové škole PELICAN. Máte nějaké otázky ke studiu? Napište nám nebo zavolejte a vše spolu vyřešíme!

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...