Pořiďte si kvalitní udírnu a vynikající uzené maso si užívejte klidně několikrát do roka

Date:

Uzené maso je dokonalou pochoutkou, kterou si dopřejeme třeba jen tak na čerstvý chléb s lahodnou hořčicí. Mnozí jej také vaří a podávají ke křenové omáčce, hrachovce a tak dále. Záleží jen na vás, jak si ji chcete dopřát a jak ji máte rádi. Ovšem, jedno je jisté, a to je příprava domácího uzeného masa pomocí kvalitní udírny. Koupené uzené je sice fajn, ale o chuti a kvalitě bychom mohli zdlouhavě hovořit. Z toho důvodu bude lepší, když si pořídíte vlastní udírnu a připravíte si kvalitní maso, o kterém budete vědět, co obsahuje.

Uzení bez starostí

Vybírat můžete z různých druhů udíren. Kdo si potrpí na klasiku a miluje perfektně křehoučké a pořádně uzené maso, zvolte dřevěnou udírnu. U ní bezpochyby oceníte boční topeniště, které zajistí plynulou regulaci teploty i kouře. Maso bude mít dokonalou kouřovou chuť a správnou křehkost. Pokud k němu přidáte správné dřevo, které podpoří dokonalou chuť, užijete si jej plnými doušky. Nejčastěji se používá švestka, meruňka, olše nebo dub. V případě, že si nedokážete zajistit dřevo, můžete zvolit udící brikety, štěpky či pelety.   

Na druhou stranu, pokud chcete zazářit a zároveň byste rádi měli i gril, ale nechce se vám pořizovat obojí, máme pro vás řešení, které nabídne dvojkombinaci. Udírny Smoky Fun nabízí možnost uzení a zároveň grilování. Navíc její estetická hodnota překvapí každého. Hodí se jak na zahrady, tak i do gastronomických provozoven. Vyudit si můžete jak rybu, maso, tak i sýry. Nahlédněte k prodejci grilykrby.cz a vyberte si dle svých specifik.

Jaké maso použít na grilování

Maso, sýry, ryby, uzeniny – jednoduše to, co máte rádi. Co se ale týče masa, nejčastěji se udí vepřové maso –  kotleta, krkovice, bůček, pečeně a další. Pozornost byste měli vnímat nejen při výběru masa, ale také jeho naložení. To dodá masu chuť, ale také šťavnatost, a to především u kotlety a pečeně. Postup naložení má každý jiný. Někdo maso prosolí a zabalí do folie. Jiní maso taktéž osolí, vetřou do něj česnek a naloží do sudu. 

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Soukromá školka a jesle v Brně nabízí kvalitní péči pro děti od 6 měsíců

Hledáte školku pro své dítě, zatím jste však nenarazili...

Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu?

Pokud máte za sebou dlouhý a náročný den, koupel...

Jaké pohovky budou trendy v roce 2023?

Nikdo pochopitelně nemění vybavení své domácnosti podle toho, co...

Suchá pokožka hlavy si žádá komplexní péči, pomoc nabízí řada kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders

Nepříjemné svědění či lupy – tyto problémy nejednou souvisí...