Ratanový nábytek potěší oko i peněženku

Date:

Většina z nás jsou s nedočkavě, vyhlíží příchod jara, se kterým se pojí také začátek nové sezóny na zahradě, grilování a posezení s přáteli i rodinou. K tomu, aby bylo příjemné, potřebujeme také pohodlný zahradní nábytek, který bude dobře vypadat a zároveň je nenáročný na údržbu. Takové požadavky splňuje nábytek z ratanu.

K venkovnímu posezení neodmyslitelně patří lavice nebo židle a stůl. Vybírat si můžeme z mnoha materiálů, vedle tradičního dřeva a moderního kovu se stále oblíbenějším stává ratanový nábytek. Mnoho z nás si ho pamatuje z dětství, když jsme se u babičky na chalupě houpali vrata novém houpacím křesle a poslouchali její vyprávění. Na určitou dobu pak upadl v zapomnění, protože byl nahrazen v té době novým, a tedy modernějším plastem, v posledních letech však jeho popularita opět roste. Ratan získáváme z popínavé tropické liány. Ta může mít až 300 metrů a její průměr dosahuje až 5 cm. Výhonky ratanové liány využívají kmeny ostatních stromů jako oporu pro svůj růst, protože se potřebují táhnout nahoru, do výšky za světlem.

Vzhled skutečného ratanu skvěle napodobuje umělý ratan, recyklovatelný a velmi odolný materiál využívaný právě pro zahradní nábytek. Na rozdíl od přírodního ratanu, kterému nedělají dobře různé změny počasí a teplot, nábytek z umělého ratanu odolá různým klimatickým podmínkám. Bez problémů ho tak můžeme využívat venku po celý rok, na podzim i v zimě, neublíží mu mráz ani déšť. Jeho další výhodou je snadná údržba, nepotřebuje žádné zvláštní zacházení. Velmi příjemná je také cena v porovnání s ostatními materiály vychází umělý ratan výhodněji.

Ratanový nábytek je přirozeně elegantní, hodí se tak do každého stylu exteriéru i interiéru. Využijeme ho u moderního rodinného domu stejně dobře, jako u horské roubenky a všude bude vypadat skvěle. Navíc je velmi pohodlný, takže se v něm my i naše návštěvy budeme cítit příjemně.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...