V posteli se musíme cítit bezpečně

Date:

Místem, kde strávíme až třetinu svého života, je postel. Spíme v ní, odpočíváme nebo třeba čteme a sledujeme televizi. Měla by být naším azylem, místem, kde se cítíme dobře, v bezpečí a máme zde své soukromí. Proto je nutné vybrat postel kvalitní a pohodlnou. Jak se ale v široké nabídce zorientovat a vybrat tu správnou, která bude vyhovovat právě nám?

Postel bychom měli vybírat především takovou, která na nás dobře působí, líbí se nám a pasuje do interiéru. Zároveň musíme brát v potaz také prostorové možnosti a podle nich volit jednolůžka, dvoulůžka nebo postel s úložným prostorem, která je populární především v malých bytech. Mezi nejoblíbenější materiál dlouhodobě patří dřevo, které nám připomíná návrat k přírodě, je elegantní a sluší každému interiéru. Energie, která vychází z postele z masivu, prochází každou noc naším tělem, což pomáhá ke klidnému spánku.

Dřevo se dobře kombinuje s moderními materiály, jako je kov nebo stále oblíbenější beton. Bez problémů tak sladíme interiér ve stylu skandinávských čistých linií i vesnického provance. Nejčastěji používaným dřevem je dub, což je tvrdé a odolné dřevo s výraznou kresbou a strukturou. Dub vnímáme jako symbol síly důstojnosti a trvanlivosti. Navíc má krásné odstíny, dlouhou životnost a snadno se udržuje. Dubové postele se stanou trvalou součástí domova, protože vydrží po mnoho let bez jakékoliv změny a lze je dobře sladit s ostatními doplňky a nábytkem v místnosti. Prostoru dodávají útulný vzhled, ve kterém se budeme cítit dobře, což je přesně to, co od místa k odpočinku a spánku vyžadujeme.

Dřevo dokáže zútulnit každý interiér bez ohledu na to, zda se jedná o venkovskou chalupu nebo moderní mezonetový byt. Měnit celkový vzhled místnosti pak můžeme pomocí různých dekorací, barevných polštářů či výrazného povlečení.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Soukromá školka a jesle v Brně nabízí kvalitní péči pro děti od 6 měsíců

Hledáte školku pro své dítě, zatím jste však nenarazili...

Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu?

Pokud máte za sebou dlouhý a náročný den, koupel...

Jaké pohovky budou trendy v roce 2023?

Nikdo pochopitelně nemění vybavení své domácnosti podle toho, co...

Suchá pokožka hlavy si žádá komplexní péči, pomoc nabízí řada kosmetiky DERMAxPRO od Head & Shoulders

Nepříjemné svědění či lupy – tyto problémy nejednou souvisí...