Stolní lampa do kanceláře – vyberte tu správnou

Date:

Ať už se jedná o dětský pokoj, čtecí koutek nebo zmíněnou kancelář, správná stolní lampa bude vždy velice důležitá. A o to víc, pokud máte kancelář v tmavé místnosti. Myslet byste také měli na to, že u svých počítačů či notebooků mnohdy trávíme nejen osm hodin, ale klidně i více, a to i v noci, kdy přirozené světlo postrádáme. Vyberte si správně. Prozradíme, dle čeho se rozhodnout.

V čem tkví správný výběr

Vybírat lze lampičky s různou intenzitou světla. V takovém případě bude nejdůležitější se rozhodnout dle místnosti či prostoru, ve které kancelář máte. Je pracovní stůl umístěn vedle okna? Nebo naopak je stůl umístěn tam, kde je šero? Podle těchto aspektů se rozhodujte. V případě, že si nejste jisti, můžete zvolit stmívatelnou lampičku a podle osvětlení v místnosti buď lampičku ztlumit či zesílit. Jedná se o důležitý aspekt. 

Pevná či ohebná lampička?

Stolní lampy mají nespočet tvarů a možností, proto si můžete vybrat takovou, která se vám bude hodit nejvíce. Pokud jde o konstrukci lampičky, s některými lze libovolně hýbat, natáčet je a tak dále, jiné zase stojí pevně na stole. Takzvaný flexibilní krk či rameno je jistě velkou výhodou. Zamyslete se nad tím, jakou polohu při sezení zaujímáte, jak vysoko nad stolem je vaše hlava. Lampička s flexibilním krkem vždy bude jistotou a vy si ji můžete nastavit tak, jak jen budete potřebovat.  

Vizuální hodnota

Lampička vás nesmí oslňovat, ani svítit na jedno místo. Správně by se světlo mělo po stole rozptýlit. Jedná se o první aspekt k uvážení. Druhým aspektem je, aby lampička designově zapadla do prostoru. Zde už je na vás, zda máte kancelář zařízenou v moderním stylu, rustikálním či jiném stylu. Do rustikální kanceláře volte kovové, do moderních plastové, do minimalistické kanceláře volte lampičky s úzkým krkem.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vyzrajte na nachlazení díky zdravém YUZU Ginger s vysokým obsahem vitaminu C

S příchodem podzimu a chladných měsíců si většina z nás dělá...

Máte rádi praktický nábytek? Pak se nechte inspirovat, čím doplnit váš domov

Možná jste se také setkali s tím, že jste si...

Neztrácejte mládí na vysoké, která není podle vašich představ

Trefit se na první pokus do studia vysoké školy,...

Ručníkové pončo – netradiční dárek na Vánoce

Pončo je v poslední době velice oblíbené, ať už...