Lanýžový olej je delikatesou nejen pro víkendové stolování

Date:

Chcete si v sobotu nebo v neděli dopřát něco netradičního? Máte vzácné hosty a rádi byste je uctili menu, které bude skutečně top? Potom je italská kuchyně rozhodně dobrá volba, protože její barevné kreace jsou hodně oblíbené i v mnoha světových restauracích. Nespěchat, užít si i vaření nebo pečení, tak přesně to má být na italský způsob. A mimochodem, některá jídla připravíte už za pouhých pár minut, jsou tedy vynikajícím doplňkem pro horké letní měsíce, kdy se nám opravdu nechce nic dělat. Carbonara, to je naprosto magický termín pro fanoušky italské gastronomie, že?

Pochutnejte si nejen v červenci

Jen si trochu přivonět, rozmarýnový olej je skutečně netradičním kouskem v olivové rodině. Stačí pár kapek a příjemné aroma je po celé místnosti. A když se spojí s rybím masem, kozím sýrem nebo třeba i domácím chlebem, zažijete něco dosud nepoznaného. Není divu, že prestižní olivový katalog Flos Olei ohodnotil tuto italskou pochoutku 99 body ze stovky možných. Rodinné farmy bodují i u těch opravdu náročných. Supermarketová nabídka se s nimi nemůže rovnat, což pozná každý, kdo někdy ochutnal na lžičce tuto sluncem provoněnou nádheru. Cizrna, čočková polévka nebo jehněčí, stačí si už jen vybrat, nač právě máte apetit. Italská klasika, jíž vám nabízí Olivum s.r.o., zvládne mnoho rolí.

Vybrat dobrý olivový olej, aby byl zdraví prospěšný a navíc i chutný není zas tak úplně jednoduché. Vzpomínáte na různé diety, jejichž základem jsou suroviny, co každý odmítal už jako dítě? To je už dávná minulost, dnešní jídelníček počítá i s olivovými produkty, jejichž tuky rozhodně nejsou na škodu dokonce ani při redukčních dietách. Zkusit můžete i lanýžový olej, který představuje zajímavý mix chuti a vůně, která okouzlí i náročné strávníky. Dobře doplní třeba rizoto nebo různé krémové polévky, platí tedy, že má v naší kuchyni celou řadu využití. Antiku a italskou tradici zpracování oliv připomene i tradiční podoba lahvičky, která vypadá jako dávná amfora.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...