Krkonoše jsou krásné i bez sněhu

Date:

Procházet se po hřebenech hor jen v kalhotách a tričku, tak jako tomu bylo v létě, už počasí sice nedovolí, ale ani podzimně zbarvené listí a sněhový poprašek neubírá Krkonošům na kráse.

S příchodem chladného počasí se do hor těší především milovníci lyžování a běžkařských tras. Počkat si ale musí ještě na větší mrazy, a především sněhovou nadílku. Zatím tak hory stále patří turistům a všem, kdo se rádi projdou krásnou přírodou. Krkonoše nabízí mnoho možností, jak si odpočinout, vyčistit hlavu a načerpat nové síly. Vyplatí se tak ubytování v Krkonoších na více dnů, abychom stihli alespoň část toho, co nám můžou nabídnout. Ať už se rozhodneme pro túru na některých z vrcholů, rodinný výlet kolem kouzelných potoků nebo pro poznávací stezku, vždy si přijdeme na své.

Oblíbenou lokalitou je Černý důl a Černá hora. V okolí se nachází také Černohorské rašeliniště, které i v pozdním podzimu zdobí záplava vřesovců a vřesů. Na svahu Černé hory se pak nachází stylová chalupa Šípková, kde lze strávit večery při šálku svařeného vína a užít si nocleh opravdu pohádkový, místo postele totiž můžeme zvolit spaní za pecí. Poloha chalupy je skvělá pro vyrážení na výlety do okolí a když nasněží, do lyžařského areálu Černý důl je to autem jen pár minut. Jeden nocleh v Krkonoších ale rozhodně stačit nebude. Za výhledy můžeme vyrazit na rozhlednu Panorama nebo Stezku korunami stromů, která okouzlí malé i velké. V okolí je také mnoho naučných stezek a když počasí dovolí, otevřou se malebné výhledy do krajiny.

Při výletu do hor je potřeba myslet na to, že je zde trochu chladněji a nepodceňovat správné oblečení. Délku tras i vybrané aktivity bychom měli přizpůsobit nejslabšímu v celém týmu, ať už se jedná o nejmladší dítě v rodině nebo v partě přátel. Pak si můžeme pobyt v Krkonoších užít bez jediné chybičky a mít zážitky na celý život.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...