Měly by se děti bát Mikuláše?

Date:

Mnoho rodin stále více přemýšlí, zda je vhodné své dítě strašit nebo raději ne. Děti se v dnešní době, kdy je výchova volnější, bojí jistě mnohem méně než dříve, kdy byla výchova postavena na strachu a přísném režimu. Když je vaše dítě extrémně bojácné a předvečer svátku sv. Mikuláše je pro něj stresový, sedněte si s ním a vysvětlete mu, kdo se za maskou Mikuláše a čerta skrývá.

Proč mají děti strach z Mikuláše?

Dospělým se může Mikuláš jevit jako nevinný symbol radosti a kouzla předvánočního období, ale toto nadšení ne vždy sdílejí děti ve věku od 2 do 6 let, které vidí spolu s Mikulášem chodit čerta. Čerti v dětech vzbuzují strach a ačkoliv je dnešní doba především o překonávání strachu, je důležité k této tradici přistupovat skutečně rozumně. Děti, které se hodně bojí, by měly být blízko maminky či v jejím náručí, případně mohou na svatou trojici koukat z okna. Nemusíte je ani ochudit o radost z mikulášské nadílky. Stačí, když si děti dají za okno punčochu a Mikuláš ji v nestřeženém okamžiku naplní dobrotami, nebo malými hračkami pro kluky a pro holky a trochou uhlí a brambor, aby věděly, že Mikuláš ví o jejich malých prohřešcích..

Kdo byl sv. Mikuláš?

O historickém sv. Mikuláši se toho ví opravdu málo. Nejstarší zprávy o něm pocházejí z 6. století – neexistují žádné dřívější doklady, které by existenci této postavy potvrzovaly. Narodil se pravděpodobně kolem roku 280 v Pataře ve velmi bohaté rodině a byl biskupem ve městě Myra v Lykii. Svůj biskupský úřad vykonával poctivě až do své smrti, někdy okolo roku 350. Jeho ostatky jsou uchovány v kryptě chrámu sv. Mikuláše ve městě Bari. Dnes je katolickým a pravoslavným světcem opředeným mnoha legendami. Svatý Mikuláš z legend je především postavou spojovanou se zázraky a pomocí chudým a potřebným.

Jedna z legend zobrazujících postavu sv. Mikuláše je ta o třech dcerách. Mikuláš měl podle legendy bohatého, chamtivého souseda, který se jeho zbožnosti smál. Tento muž byl Bohem potrestán a přišel o své bohatství. Chtěl proto prodat své tři dcery do nevěstince. Mikuláš to nechtěl dopustit. Každý večer tajně házel oknem peníze na věno pro každou z dcer svého souseda. Na této legendě se zakládá tradice mikulášské nadílky. Netradičně kreativní můžete dětem pořídit v hračkářství Kouzelné hračkáčství, kde najdete široký sortiment menších kreativních setů a drobností, které podpoří dětskou fantazii a tvořivost.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Co je endometrióza, jaké jsou její projevy a jak docílit jejich zmírnění?

Endometrióza popisuje onemocnění ženského organizmu, který v průběhu menstruace není...

Pánský striptýz bude nečekaným překvapením pro nevěstu

Dnešní doba přináší nové trendy i v zábavě, které...

Trápí vás bolestivá menstruace? Vyhněte se lékům na tišení bolesti, známe přírodní cestu k hormonální rovnováze.

Bolestivá menstruace je velmi nepříjemnou záležitostí, která někdy dokáže...

Obdarovat ženu zlatým šperkem s diamanty značí upřímnou lásku, úctu a celoživotní podporu

Diamantové klenoty jsou ze všech nejkrásnější. I když se...