Nejlepší dárek pro psa

Date:

Naši čtyřnozí kamarádi Jsou většinou považováni za člena rodiny, a proto i oni musí pod stromečkem najít nějaký svůj dárek. Zpravidla to bývají pamlsky, existují ale věci, které ocení víc.

Pohodlné spaní

Pes je stejně jako my lidé živý tvor, a kromě aktivnějšího trávení času potřebuje také dostatek odpočinku, pohodlí a klidu. To bývá někdy problém, protože jeho pelíšek už je proleželý, nebo žádný nemá, případně jen někde leží deka, kterou vzal za svou. Je to ale stejné jako bychom my noc trávili na rozvrzaném starém gauči, ráno se vzbudíme celý rozlámaní a s bolavými zády. Pes samozřejmě neumí mluvit, a proto si nebude stěžovat, ale od toho má nás, abychom předcházeli různým zdravotním nepříjemnostem i bolavým kloubům. Výběr pelíšků pro psy je dnes opravdu široký, a proto můžeme svému kamarádovi dopřát opravdové pohodlí a soukromí.

Pro starší a nemocné

Při výběru toho správného pelíšku musíme vzít v potaz především velikost psa. Pelechy pro velké psy mívají standardně tvar obdélníků a připomínají často klasickou matraci. Je to proto, že velcí psi většinou spí s nataženými packami a potřebují kolem sebe dostatek prostoru. Naopak menší psi odpočívají stočení do klubíčka, proto jejich pelíšky bývají oválné. Pokud chceme svému parťákovi udělat opravdu radost a zajistit mu ten nejpohodlnější odpočinek, zvolíme ortopedické pelechy pro psy. Ty jsou vyplněné paměťovou pléd pěnou, která se přizpůsobí tvaru těla a tím pomáhá při odpočinku udržovat páteř v ideální poloze. Ortopedické pelíšky jsou vhodné také pro psy, kteří mají problémy s pohybovým aparátem, jsou staří nebo nemocní.

Pamlsky můžeme k pelíšku samozřejmě dokoupit také, ale dát psovi možnost odpočívat v pohodlí a bezpečí je to nejlepší, co pro něj můžeme udělat. Odvděčí se nám pohybem bez bolesti a chutí následovat nás při každé aktivitě.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...