Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu?

Date:

Pokud máte za sebou dlouhý a náročný den, koupel v horké vodě je správným uvolněním. V posledních několika letech se do popředí prodírá koupací sud, který vám kromě relaxace přinese i další benefity, na které se v následujících řádcích zaměříme.

Jaké jsou zdravotní výhody používání koupacího sudu?

Potenciální přínosy používání koupacího sudu se u jednotlivých osob liší, přičemž velice záleží i na vašem celkovém zdravotním stavu a způsobu používání. Koupací sudy jsou zkrátka něco, co se vám na zahradě i terase hodí.

1. Úleva od stresu

Jedním z nejzřejmějších benefitů vířivky je zmírnění napětí z celého dne. Uklidňující účinek teplé vody a masážní působení mohou pomoci zmírnit fyzický, emocionální a duševní stres.

Pokud chcete, můžete tento antistresový účinek ještě více podpořit tichou hudbou, slabým osvětlením nebo aromaterapií.

2. Uvolnění svalů

Horká voda je taktéž účinným způsobem, jak uvolnit a zklidnit napjaté a ztuhlé svaly, což ulevuje od bolesti a eliminuje záněty. Namáčení v horké vaně před cvičením dokonce sníží riziko zranění.

3. Zlepšení spánku

Podle výzkumů pouhé uvolnění při koupeli ve vířivce stačí k tomu, abyste měli klidnější spánek. Pasivní vyhřívání těla dobře působí proti nespavosti u starších lidí. Horké koupele podporují výrazně hlubší a klidnější spánek.

4. Úleva od bolesti

Pobývání v horké vaně zmírňuje některé typy bolesti tím, že uvolní napjaté svaly, klouby a šlachy. Pokud trpíte artritidou, potom teplo vás zbaví ztuhlosti. Voda podpírá tělo a odlehčuje klouby, což zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu.

5. Lepší kardiovaskulární zdraví

Relaxace v horké vaně zvyšuje váš srdeční tep a snižuje krevní tlak. Koupací sudy tak mají účinky na funkci cév a krevní tlak.

Jestliže si chcete zakoupit koupací sud, případně hledáte odborníka na zahradní domky, zahradní houpačky, dětská pískoviště a workout hřiště, podívejte se na nabídku služeb a produktů Skluzavky.cz.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...