Jaké pohovky budou trendy v roce 2023?

Date:

Nikdo pochopitelně nemění vybavení své domácnosti podle toho, co je zrovna daný rok v kurzu. Pokud ale zrovna plánujete zařizovat si obývací pokoj, určitě není od věci se aspoň inspirovat.

Je fascinující, jak jsou návrháři nábytku schopní každoročně přijít s něčím novým. Pojďme se podívat, jaké barvy, tvary, materiály a povrchové úpravy budou trendy letos.

Mix několika materiálů

Pryč s minimalismem, místo nudného jednolitého vzhledu se letos uplatňují kombinace různých materiálů, barev a vzorů. U sedaček to znamená například odhalený dřevěný či kovový rám kombinovaný s textilem. Vzniká tak pozoruhodný kontrast, zároveň je možné ocenit řemeslnou zručnost, když jsou tyto prvky viditelné.

Barvy přírody

Co se týče barev, letošní rok budou populární pohovky v přírodních tónech, jako jsou uklidňující zelená či sytě modrá. Sázkou na jistotu budou stále neutrální přírodní barvy, jako jsou odstíny hnědé či béžové. Speciálně populární je už od roku 2022 zelená, třeba olivová nebo šalvějová. Odborníci doporučují i výraznější odstíny jako barvy kapradí a jalovce.

Modulární pohovky se spoustou možností

Přejete si sedačku do L, ale nevíte zda pravou, nebo levou? To už by nemusel být žádný problém. Populární jsou totiž modulární sedačky, které se dají zarovnat jak vpravo, tak vlevo. Opěrátka pohovky pak snadno přeměníte na odkládací stolek. Sedačku si uspořádáte podle toho, zda si chcete zrovna lehnout v klidu k televizi, nebo vám přišla návštěva.

Prošívaný vzhled

Ohledně povrchových úprav bude v kurzu například prošívaný vzhled. Představte si velkou šedou prošívanou pohovku, k tomu nějaké barevné doplňky jako modrý koberec nebo červený odkládací stolek – dokonalost sama. Prošívané pohovky působí retro dojmem, ale letos bychom se měli dočkat kousků s modernějším pojetím prošívání.

Přijďte načerpat inspiraci třeba do e-shopu s nábytkem Atan.cz.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...