Udit můžeme i v zimě

Date:

Pokrmy, které připravíme venku chutnají vždy tak nějak lépe a ty domácí, ty jsou bezkonkurenční. Uzené maso nebo sýry nemusíme kupovat, ale s kvalitní udírnou si je můžeme dopřát kdykoli, Třeba uprostřed zimy.

Snad žádný majitel domu chalupy nebo chaty, už se nemůže dočkat jara, aby pozval kamarády a zasedl k prvnímu grilování. Posezení u grilu je vždy společenskou událostí a zároveň příjemným setkáním se sousedy, rodinou nebo přáteli, ale přeci jen vyžaduje trochu vhodnější počasí než mráz a sníh. V chladných měsících může tuto společenskou událost nahradit uzení v udírně. Na rozdíl od grilu totiž u udírny není nutné být neustále, ale je příjemné v určitých časových intervalech chodit kontrolovat stav potravin a samozřejmě ochutnávat. Připravit si domácí klobásy, kus uzeného masa nebo třeba bylinkový sýr, dát do udírny a těšit se až ochutnáme teplé ihned po vytažení, nám jistě vykouzlí úsměv na tváři a zažene jakýkoli chlad a mráz.

Uzení je také skvělý způsob, jak konzervovat potraviny, což ale věděli již naši předci. Čerstvé maso nevydrží dlouho, zatímco to uzené můžeme skladovat mnohonásobně déle. Vyudit ale můžeme například také buřty, salámy, párky, různé druhy ryb a drůbeže a samozřejmě sýry. Vyplatí se experimentovat, zkoušet různé kombinace kouření a nové recepty, protože tím budeme objevovat stále nové chutě a rozšiřovat možnosti svého jídelníčku. Pokud k udírně pozveme také své přátele nebo sousedy, bude celý proces téměř společenskou událostí, na kterou se každý těší.

Mít na zahradě vlastní udírnu je sen mnoha majitelů domů a chat a nad jejím pořízením dlouhodobě přemýšlíme. Samozřejmě se můžeme pokusit postavit udírnu svépomocí, ale bez patřičných znalostí se nemusí dílo podařit podle našich představ. Vhodnější je tak spolehnout cena osvědčená řešení, která umožní spojit uzení a grilování dohromady.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...