Znáte historii vzniku MDŽ? Nezapomeňte na květinu pro důležité ženy ve vašem životě.

Date:

Mezinárodní den žen připadá na 8.března, kdy mimo jiné slaví svůj svátek všechny Gabriely. Proč je MDŽ slaven právě v tento den? Svůj původ má v americkém New Yorku, kdy se švadleny vydaly do ulic, aby bojovaly za rovnoprávnost. Tento den se proto zapsal v roce 1908 do historie a každoročně si jeho oslavou připomínáme ženskou solidaritu, boj za spravedlnost, mír a rovnoprávnost. Máte ve svém okolí ženy, manželky, maminy, dcery, babičky či přítelkyně, kterým byste chtěli poděkovat za to, že jsou?

Čím je potěšit

K oslavě Mezinárodního dne žen je ve zvyku obdarovávat ženy květinami. V minulosti to byly především karafiáty a mnohým z nás proto jaksi zevšedněly. Tyto květiny jsou však velmi krásné a doslova hýří barvami, a tak i jarem. Vybírat můžete z červené, smetanové, žluté nebo například fialové. Kytice z karafiátů přinesou kus jara do každého obývacího pokoje a ženu jistě potěší.

Nehynoucí klasikou jsou samozřejmě růže. Na florea.cz jsou k sehnání nejen klasické rudé růže, ale také netradiční růže v barvě modré, černé či duhové. Tyto barevné růže jsou prémiové kvality a hodí se spíše pro více extravagantní dámy než pro babičku, která by možná více ocenila kytici složenou z frézií či lilií.

Velmi oblíbenou květinou vybíranou pro ženy je tulipán. O těch se říká, že jsou poslové jara. Vneste svým milovaným ženám nejen červeň do tváří, ale také do domovů, které budou tulipány nádherně zdobit. Ženy navíc můžete překvapit s radou, jak o tulipány pečovat, tak aby co nejdéle vydržely. Stačí oříznout jejich konce a vložit je do vázy s kostkami ledu.

Pokud chcete celému sdělení dodat třešničku na dortu, přidejte do květiny vzkaz k MDŽ.

Objednejte si rozvoz květin, které budou doručeny k Mezinárodnímu dni žen, ještě dnes.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...