Žádná žena se neobejde bez županu

Date:

Dámské župany jsou oblíbeným kouskem oblečení pro domácí pohodu, návštěvu wellness centra nebo bazénu. Patří tak téměř do základní výbavy každého šatníku.

V historii oblékání se nejedná o žádnou novinku, jejich počátky sahají až do středověku. Dámské župany se vyvinuly z plášťů, které právě ve středověku nosili muži. Bývaly ale vyrobené z hrubších materiálů a sloužily především jako ochrana před chladem. Teprve v 19. století se tyto pláště začaly rozdělovat na dvě části. Vrchní, která sloužila jako kabát a ochrana před chladem, a spodní županová část, určená především k zajištění pohodlí. A právě tato spodní část okouzlila celou Evropu a rychle se do šířila i do zbytku světa. Dnes jsou dámské župany vyráběny z měkkých a pohodlných materiálů, jako je bavlna, mikrovlákno, polyester, flanel nebo mikroplyš, a slouží jako ochrana před chladem po koupeli, ve wellness centrech nebo při relaxaci doma.

Župany jsou navrhovány tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a zároveň neomezovaly v pohybu. Velmi snadno se oblékají, stačí jen přehodit přes ramena a opásat páskem. Pomáhají také rychle se zahřát, zvlášť pokud jsou vyrobené z hřejivých materiálů. Zároveň jsou funkční a praktické, můžeme si je přehodit přes pyžamo, noční košili nebo třeba plavky či je využívat při návštěvách sauny. Vyrábí se v mnoha délkách, takže si můžeme vybrat župan přesně podle svých požadavků. Mezi ženami jsou také oblíbené župánky z modalu, saténu nebo jiných lehkých materiálů, které mohou být zdobené krajkou, mít hlubší dekolt a podtrhovat ženskou krásu.

Alespoň jeden župan by měl mít v šatníku každý, hodí se nejen pro použití po sprše nebo koupeli a rychlé zahřátí, ale využijeme ho také v případě pobytu v nemocnici nebo rehabilitačním zařízení. Vybírat můžeme z mnoha různých typů materiálů i designů a barev.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vysoký cholesterol? Důvody možná překvapí.

18. srpna 2021 Zkuste se zeptat svých blízkých, zda mají...

Vlny jako od moře snadno a rychle

Téměř každá žena či dívka s rovnými vlasy snila nebo...

Vybavte si pracovnu či studovnu nábytkem, který navrhli sami absolventi

Psal se rok 2017, kdy si absolventi, v té době...

Kolo, koloběžka nebo odrážedlo: Kdy je na co u dětí vhodný věk?

Vozítka jakéhokoli druhu fascinují děti již od útlého věku,...