Jak vybrat ten nejlepší bazén na vaši zahradu?

Date:

Domácí bazén může být fantastickým útočištěm pro unavené členy rodiny. Je to jediné místo, kde si všichni přejeme být v horkém dni. Plavání je uklidňující a zároveň zdravé cvičení pro jedince všech věkových skupin. Pěkně vytvořený bazén navíc dodá každému domu úroveň i hodnotu.

Jaký typ bazénu byste si však měli pořídit?

Najdete mnoho možností, které je třeba zvážit. Zde jsou pravděpodobně nejběžnější možnosti:

Plavecké bazény Design: Nadzemní bazény:

Nadzemní bazény jsou nejjednodušší na stavbu a nejlevnější na pořízení, protože se dodávají jako hotové stavebnice. Jsou odpovědí na letní zábavu pro ty, kteří si nepřejí větší závazek v podobě nadzemního bazénu. Pokud ještě nejste připraveni na trvalou stavbu na zahradě, pak může být nadzemní bazén tou správnou volbou.

Zde jsou zajímavosti o nadzemním bazénu, na které je třeba myslet:

Rychlá instalace: Vezměte pár šikovných sousedů a za pár dní můžete pořádat bazénovou párty.

Přemístitelný: V případě, že se přestěhujete, můžete si bazén vzít s sebou, darovat ho kamarádovi nebo ho dokonce prodat. Nebo ho můžete nechat jako zisk pro dalšího majitele vašeho domu.

Možnost volby: Můžete si vybrat z hliníkových, pryskyřičných nebo ocelových obkladů. Všechny 3 typy mají řadu výhod, od odolnosti proti korozi až po průměrnou životnost. Místní prodejce vám pomůže zvážit výhody a nevýhody jednotlivých druhů.

Cenově dostupné: Nadzemní zahrady jsou vynikající pro ty, kteří hledají poměrně cenově dostupný způsob, jak zajistit rodině na zahradě dlouhá léta zábavy.

Skvělé pro malé pozemky: Pokud by pro vás bylo téměř nemožné dostat na dvorek bagr, nadzemní hřiště lze obvykle přivézt v sadě na dvorek a postavit.

Rozmanitost: V nabídce je několik velikostí a tvarů a řada dekorativních vzorů stěn a palubek.

Návrhy bazénů: Podzemní bazény:

Sklolaminátové:

Sklolaminátové bazény: Sklolaminátové bazény jsou postaveny s využitím tvarovaného sklolaminátu, vyztuženého plastu. Sklolaminátové bazény jsou zapuštěné do země a mohou vám poskytnout roky a roky rodinné zábavy a potěšení z plavání. Pestrý výběr bazénů za zajímavou cenu můžete najít pokud použijete Marimex slevový kód nebo Luceda slevový kód. V zásadě se sklolaminátový bazén podobá obří vaně.

Zde jsou zajímavosti o bazénech ze sklolaminátu, na které je třeba myslet:

Instalace: Jakmile je váš dvůr vykopán, bazén je dodán vcelku a sestaven. Doba výstavby je obvykle asi dva týdny.

Náklady: Cena bazénu se pohybuje v rozmezí 1,5 až 2,5 mil: Bazény ze skelných vláken jsou obvykle dražší než betonové nadzemní bazény, ale mohou vám ušetřit peníze po celou dobu životnosti bazénu. Je to jednoduše proto, že obvykle budou vyžadovat méně chemikálií než betonové bazény. Vyhnete se také nadcházejícím výdajům na výměnu omítky a vložky.

Absorbují nárazy: Co se stane, když se země pohne? Sklolaminát má schopnost pohlcovat nárazy, která mu umožňuje ohnout se až o 2 metry. Existují však také nové metody výstavby betonových bazénů, které umožňují ohýbání betonu. Proto je důležité si uvědomit, že pokud žijete v oblasti ohrožené zemětřesením, určitě si nechte od prodejce vysvětlit vlastnosti a výhody sklolaminátové a betonové konstrukce.

Údržba: Na rozdíl od sádrové povrchové úpravy sklolaminátový plášť nemění chemický složení vody, takže často použijete mnohem méně kyseliny. Jednoduše díky neporéznímu povrchu nemusíte bazén kartáčovat téměř tak často jako betonový bazén s omítkovou úpravou. Betonový bazén s oblázkovou povrchovou úpravou však obvykle nemusíte kartáčovat tak často jako bazén s omítkovou povrchovou úpravou, takže při diskusi o této volbě s prodejcem si buďte jisti, že porovnáváte jablka s jablky.

Vinyl:

Vinylem obložené bazény by byly nejlevnějšími druhy zemních stylů, které si můžete pořídit, i když budete muset nechat vyměnit vložku každých zhruba deset let.

Bazén s vinylovou vložkou se obvykle dodává od výrobce ve formě stavebnice. Po výkopu se stěny z panelů sešroubují nebo upevní k sobě a na dně se podepřou betonovou patkou. Vinylová fólie se rozprostře po vnitřním prostoru bazénu a zakryje vyhloubené dno a panelové stěny. S horní částí panelových stěn je spojena vinylovým žebrem na vnějším okraji vložky. Nezapomeňte se zeptat, zda se ve vaší oblasti země obvykle musí vyměnit vložka. Doba výstavby bazénů s vinylovou vložkou je obvykle jeden až tři týdny.

Zde jsou uvedeny zajímavosti o konstrukci vinylových bazénů, na které je třeba myslet:

Hladký povrch: Vinylové obložení je hladké a neporézní, takže odstranění skvrn je jednoduché, pokud jsou skvrny včas ošetřeny.

Podnebí: Vinylová vinylová deska je vhodná pro použití v klimatických podmínkách: Vinylové bazény jsou oblíbené v chladných oblastech země. Tyto bazény lze velmi snadno zazimovat jejich vypuštěním a zakrytím až do jara.

Beton:

Betonové bazény jsou další oblíbenou konstrukcí pro zemní bazény, protože nabízejí dostatek prostoru a není třeba u nich vyměňovat vložku.

Betonový bazén je ze své podstaty postaven na míru vámi vybranému staviteli bazénů. Jedná se o nejběžnější druh nadzemního bazénu a počáteční instalace obvykle stojí mnohem méně než u laminátového bazénu. Betonové bazény se staví v několika fázích, které zahrnují rozvržení bazénu a výkopové práce, instalaci oceli, instalaci vodovodních rozvodů, osazení zařízení, aplikaci gunnitu nebo stříkaného betonu, instalaci dlaždic a obkladů a instalaci vnitřních povrchových úprav. Přestože jejich výstavba trvá déle než výstavba laminátových bazénů, jejich výhodou je v podstatě neomezený počet tvarů, velikostí a provedení. Doba výstavby betonového bazénu je obvykle tři až 12 týdnů.

TIP: Dopřejte si trochu luxusu a pořiďte si novou kabelku nebo peněženku, nyní ještě výhodněji pokud použijete Lovio slevový kód.

Zajímavosti o betonových bazénech, na které je třeba myslet

Odolnost vůči povětrnostním vlivům: Někteří odborníci z oboru jsou přesvědčeni, že betonové bazény se dobře hodí do částí země, které mají v letním období velmi vysoké teploty. Beton také někteří vnímají tak, že lépe funguje v místech, kde je půda opravdu expanzivní.

Cena: Počáteční instalace betonového bazénu je obvykle mnohem nižší než u laminátového bazénu v zemi. Pokud tedy chcete pozemní bazén, ale celkové počáteční náklady vás znepokojují, betonový bazén by mohl nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Pevnost: Sklolaminát i beton jsou materiály s vynikající pevností. Poraďte se se svým prodejcem nebo dodavatelem o důsledcích typu půdy a klimatu pro oba typy materiálů.

Různé povrchové úpravy: K dispozici je celá řada vnitřních povrchových úprav, například omítka, barva nebo oblázky. Díky nim máte na výběr z mnoha možností, které nejlépe vyhovují vašemu rozpočtu a požadovanému designu.

Závěr:

Bazén je ideálním prvkem pro každý dům. Může zvýšit hodnotu nemovitosti a členům vaší rodiny může poskytnout mnoho hodin zábavy a odpočinku. Jen mějte na paměti, že kvalitní bazén však vyžaduje rozsáhlé přípravy, a po jejich dokončení je údržba opravdu nezbytná. Pokud se přípravám a průběžné údržbě věnujete, pak bude váš bazén rodinným majetkem po celá desetiletí.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Vyzrajte na nachlazení díky zdravém YUZU Ginger s vysokým obsahem vitaminu C

S příchodem podzimu a chladných měsíců si většina z nás dělá...

Máte rádi praktický nábytek? Pak se nechte inspirovat, čím doplnit váš domov

Možná jste se také setkali s tím, že jste si...

Neztrácejte mládí na vysoké, která není podle vašich představ

Trefit se na první pokus do studia vysoké školy,...

Ručníkové pončo – netradiční dárek na Vánoce

Pončo je v poslední době velice oblíbené, ať už...